nexCMO

Olağanüstü büyümenin tutkulu kahramanları: Süper Tüketiciler

Bir marka olarak sunduğunuz ürün ya da hizmete ait kategorinin hem ortalama tüketicisi hem de Süper Tüketicisi olduğunu biliyor muydunuz? Peki sadece yüzde 10’luk bir kesimi oluşturan Süper Tüketicilerin geri kalan yüzde 90’lık ortalama tüketici kadar kârlılık sağladığını söylesek kulağa çok mu ütopik gelir? Büyüme Stratejisti ve Yazar Eddie Yoon, “Süper Tüketiciler: Olağanüstü Büyümenin Basit, Hızlı ve Sürdürülebilir Yolu” adlı kitabında Süper Tüketici konseptini ve markalara sağladığı olağanüstü büyümeyi mercek altına alıyor. Peki, Süper Tüketici kimdir? Nasıl bu kadar yüksek bir kârlılık sağlıyorlar? Kitabı Amerika’da en çok satanlar listesine giren Eddie Yoon, Marketing Türkiye okuyucuları için Süper Tüketicileri anlattı.

Kavram olarak 1900’lerde ortaya atılan ama bugün yavaş yavaş eyleme dönüştürülen Süper Tüketici konsepti markalar için devasa bir büyüme fırsatı sunuyor. Eddie Yoon’un “Süper Tü­keticiler: Olağanüstü Büyümenin Basit, Hızlı ve Sürdürülebilir Yolu” adlı kitabıyla birlikte Amerika’da çok konuşulan ve mar­kaları hızla aksiyon almaya iten Süper Tüketici konseptini Türk pazarlama sektörünün de gündemine getirmek amacıyla Eddie Yoon ile bir araya geldik. Sorularımızı içtenlikle yanıtlayan Yoon “Süper Tüketicileri” belli kategorilerdeki ürün/hizmete dair yoğun ilgi duyan ve o kategoride normal tüketiciden daha fazla satın alma eylemi gösteren kişiler olarak tanımlasa da yarattıkları etkinin bundan çok daha fazla olduğunu belirtiyor…

 

NEXCMO’ya neden abone olmalıyım?

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.
Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe...
Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici içgörüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar, analizler, makaleler sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Deloitte Türkiye ve Marketing Türkiye olarak bu zorlu görev için iki tarafın uzmanlığını koyduğu bir platform olarak NEXCMO’yu hayata geçirdik. Her haftanın ortasında çıkan haber bülteniyle, sadece okumanızın yetmeyeceği, paylaşmaya doyamayacağınız haftanın yazısıyla, üyelerimiz için düzenlediğimiz etkinliklerimizle NEXCMO’da buluşacağız.

Üst düzey yöneticileri yarına hazırlayan NEXCMO’ya abone olun, araştırmalar ışığında yeni dünyayı birlikte keşfedelim!

Abonelik Paketleri

Bireysel :

  • 6 Aylık: 300 TL+KDV
  • 1 Yıllık: 500 TL+KDV

Kurumsal : 

  • 1 Yıllık 10 kişiye kadar birim fiyat: 475 TL+KDV
  • 30-49 arası kişiye kadar birim fiyat: 450 TL+KDV
  • 50–74 arası kişiye kadar birim fiyat: 425 TL+KDV
  • 75-99 kişiye kadar birim fiyat: 400 TL+KDV
  • 100 kişi ve üzeri: 375 TL+KDV

* Abonelikler 12 aylıktır.

Marketing Türkiye

Marketing Türkiye