nexCMO

Sosyal medya yatırımlarından yararlanma yolları

Günümüzde binlerce işletme, farklı konularda kazanımlar yaratmak amacıyla sosyal medya kampanyaları harcamalarına devam etse de hala başarılı sonuçlar elde etme ile ilgili soru işaretleri bulunuyor. Ancak, sosyal medya kanalının potansiyeli hakkında çok fazla şüphe bulunduğu söylenemez.

Sosyal medya sayesinde işletmelerin müşterileriyle çok daha fazla etkileşim içinde olduğu bir dünyada bulunuyoruz. Hatta sosyal medya sayesinde işletmeler sadece kendi müşterileriyle değil, firmaları ya da ürünleri hakkında herhangi bir bilgisi olmayan kişilerle bile etkileşim içine girebiliyorlar. Zaten bu sebeple çoğu işletme, sosyal medyayı önemli bir büyüme aracı olarak görüyor. Şubat 2018’de Deloitte’un gerçekleştirdiği CMO anketinin verilerine göre, önümüzdeki 5 yıl içinde pazarlama harcamalarının %20’sinin sosyal medya kampanyalarına yapılan harcamalardan oluşacağı düşünülüyor ki bu rakam, mevcut durumdaki sosyal medya harcamalarının %71 büyüyeceği anlamına geliyor.

 

NEXCMO’ya neden abone olmalıyım?

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.
Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe...
Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici içgörüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar, analizler, makaleler sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Deloitte Türkiye ve Marketing Türkiye olarak bu zorlu görev için iki tarafın uzmanlığını koyduğu bir platform olarak NEXCMO’yu hayata geçirdik. Her haftanın ortasında çıkan haber bülteniyle, sadece okumanızın yetmeyeceği, paylaşmaya doyamayacağınız haftanın yazısıyla, üyelerimiz için düzenlediğimiz etkinliklerimizle NEXCMO’da buluşacağız.

Üst düzey yöneticileri yarına hazırlayan NEXCMO’ya abone olun, araştırmalar ışığında yeni dünyayı birlikte keşfedelim!

Abonelik Paketleri

Bireysel :

  • 6 Aylık: 300 TL+KDV
  • 1 Yıllık: 500 TL+KDV

Kurumsal : 

  • 1 Yıllık 10 kişiye kadar birim fiyat: 475 TL+KDV
  • 30-49 arası kişiye kadar birim fiyat: 450 TL+KDV
  • 50–74 arası kişiye kadar birim fiyat: 425 TL+KDV
  • 75-99 kişiye kadar birim fiyat: 400 TL+KDV
  • 100 kişi ve üzeri: 375 TL+KDV

* Abonelikler 12 aylıktır.

Kerem Görkem Orhan

Kerem Görkem Orhan

İş Analisti, Strateji ve Operasyonlar, Deloitte