nexCMO

Trend Blenders ile trendleri aksiyona dönüştür

Teknolojinin gelişimi ve iş dünyasının değişen beklentileri her yıl yeni trendleri de beraberinde getiriyor. Peki, işletmeler bu trendleri kurumlarına ne kadar entegre edebiliyor? Merakla takip edilen trendler iş dünyasına gerektiği şekilde uygulanabiliyor mu? Bu içgörüden yola çıkan Marketing Türkiye, IoX Digital ve Userspots “Trend Blenders”ı hayata geçirdi. Trend Blenders markalara trendleri işlerinde nasıl uygulamaları gerektiğine dair yol göstermeyi amaçlıyor. Bu kapsamda Trend Blenders ilk raporunu da yayınladı. Raporda yer alan 14 trend markalara fırsatlar dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor.

İş dünyasının dinamikleri, teknolojinin sağladıkla­rı ve bir fikrin tasarımla olan ilişkisi… Her birinde gerçekleşen yenilikler trend raporları halinde her yıl yayınlanıyor. Trendlere yaklaşımların doğru­dan entegre edilmesi ya da bir yeniliği yalnızca trend olduğu için hayata geçirmeye çalışmaksa genellikle başa­rısızlıkla sonuçlanıyor. Twitter’da karşılaştığımız fütürist vide­olarının “Geliyorlar, bundan sonra robotlar işlerimizi çözecek, hazırlanın!” yaklaşımları doğruluk payları olsa da gerçekleştirme ve onlardan verim elde etme konusunda şüpheye düşürüyor. Kullanıcıların istek ve beklentilerinden uzak bir şekilde trendleri yorumlamak, paylaşım değeri yüksek olsa da fikir geliştirme ve hayata geçirme konusunda yeterince verimli olmuyor.

 

NEXCMO’ya neden abone olmalıyım?

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.
Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe...
Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici içgörüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar, analizler, makaleler sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Deloitte Türkiye ve Marketing Türkiye olarak bu zorlu görev için iki tarafın uzmanlığını koyduğu bir platform olarak NEXCMO’yu hayata geçirdik. Her haftanın ortasında çıkan haber bülteniyle, sadece okumanızın yetmeyeceği, paylaşmaya doyamayacağınız haftanın yazısıyla, üyelerimiz için düzenlediğimiz etkinliklerimizle NEXCMO’da buluşacağız.

Üst düzey yöneticileri yarına hazırlayan NEXCMO’ya abone olun, araştırmalar ışığında yeni dünyayı birlikte keşfedelim!

Abonelik Paketleri

Bireysel :

  • 6 Aylık: 300 TL+KDV
  • 1 Yıllık: 500 TL+KDV

Kurumsal : 

  • 1 Yıllık 10 kişiye kadar birim fiyat: 475 TL+KDV
  • 30-49 arası kişiye kadar birim fiyat: 450 TL+KDV
  • 50–74 arası kişiye kadar birim fiyat: 425 TL+KDV
  • 75-99 kişiye kadar birim fiyat: 400 TL+KDV
  • 100 kişi ve üzeri: 375 TL+KDV

* Abonelikler 12 aylıktır.

Marketing Türkiye

Marketing Türkiye