nexCMO

Küçük bütçelerle büyük işler

Pazarlama sektörünü etkisi altına alan ekonomik belirsizlik markaları bütçelerini kısmaya itti. Araştırmalar da bu gerçeği doğruluyor. Marketing Türkiye için Sia Insight’ın gerçekleştirdiği “İş Dünyası Gündem Değerlendirme Araştırması”na göre üst düzey pazarlama yöneticilerinin yüzde 44’ü pazarlama yatırımlarının 2019’da azalacağını belirtiyor.

Şimdi sektör “Dar bütçeyle etkili bir pazarlama planı yapmak mümkün mü?” sorusunun yanıtını arıyor… Ekonomik belirsizlik zaman­larında markaların aklına ilk gelen çözüm hiç şüphe­siz pazarlama bütçesinde kesintiye gitmek oluyor. Ancak şu bir gerçek ki geride bıraktığımız onca kriz bu yaklaşımın pek de işe yarama­dığını hatta markalara ciddi zarar verdiğini koydu ortaya. Hayata geçirdikleri etkili pazarlama stratejilerinden sonra markaların sessizliğe bürünmesi, zor zamanlarında tü­keticiyi yalnız bırakması markaların ticari başarısı kadar itibarına da darbe vuruyor.

Ancak elbette bütçe kesintileri her şeyin sonu demek değil. Dar bütçeler akılcı stratejilerle birleştiğinde markalara yeni kapı­lar, yeni fırsat alanları da açabiliyor. Mü­tevazı bütçesine karşın zekice kurgulanan iletişim ve pazarlama stratejileriyle mil­yonlara ulaşan, sosyal mecralarda adından söz ettiren markalar bu tezi doğrular nite­likte. “Peki, bu nasıl mümkün olacak? Dar bütçelerle etkili bir pazarlama stratejisi yaratmanın sırrı ne?” Pazarlama profesyo­nellerinin bu aralar sıkça sorduğu bu popü­ler soruya sektörün önde gelen isimleriyle yanıt aradık…

NEXCMO’ya neden abone olmalıyım?

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.
Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe...
Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici içgörüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar, analizler, makaleler sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Deloitte Türkiye ve Marketing Türkiye olarak bu zorlu görev için iki tarafın uzmanlığını koyduğu bir platform olarak NEXCMO’yu hayata geçirdik. Her haftanın ortasında çıkan haber bülteniyle, sadece okumanızın yetmeyeceği, paylaşmaya doyamayacağınız haftanın yazısıyla, üyelerimiz için düzenlediğimiz etkinliklerimizle NEXCMO’da buluşacağız.

Üst düzey yöneticileri yarına hazırlayan NEXCMO’ya abone olun, araştırmalar ışığında yeni dünyayı birlikte keşfedelim!

Abonelik Paketleri

Bireysel :

  • 6 Aylık: 300 TL+KDV
  • 1 Yıllık: 500 TL+KDV

Kurumsal : 

  • 1 Yıllık 10 kişiye kadar birim fiyat: 475 TL+KDV
  • 30-49 arası kişiye kadar birim fiyat: 450 TL+KDV
  • 50–74 arası kişiye kadar birim fiyat: 425 TL+KDV
  • 75-99 kişiye kadar birim fiyat: 400 TL+KDV
  • 100 kişi ve üzeri: 375 TL+KDV

* Abonelikler 12 aylıktır.

Marketing Türkiye

Marketing Türkiye