nexCMO

Pazarlamanın Rönesansı: Pazarlama 5.0

Ateşin bulunmasından tekerleğin icadına, buharlı makinelerden bilgisayarın hayatımıza girişine kadar tarihe yön veren her gelişme birbiriyle birleşerek çığ gibi büyüdü ve büyümeye, evrilmeye devam ediyor. Öyle ki toplumsal evrim sürecinde bugün “Bilgi toplumu”ndan yepyeni bir çağa, “Toplum 5.0”a adım atıyoruz. Bu yeni dönem iletişim alanında “Pazarlama 5.0” olarak çıkıyor karşımıza. Peki, dünyada da çok yeni bir kavram olan “Pazarlama 5.0” ne anlama geliyor? Pazarlama 4.0’dan farkı ne? “Pazarlama 5.0” pazarlamacıların hayatında neleri değiştirecek?

1999 yılında ilk kez dile ge­tirilen “Nesnelerin Inter­neti” (Internet of Things) kavramı toplumsal evrimin dördüncü basamağı olan “Bilgi Toplumu”nun geldiği son noktayı tanımlarken “Toplum 5.0” ile evrim süre­cinin bir sonraki basamağı artık resmi ola­rak hayatımıza girdi. Süper Akıllı Toplum olarak da adlandırılan bu kavram sosyal sorunları çözecek, bilim ve teknolojide ino­vasyonun gücünü artıracak yeni bir toplu­mu ifade ediyor. İnsanlığı odak noktasına alan ve daha bireysel bir yapıyı vurgulayan bu kavramın doğurduğu “Pazarlama 5.0” da pazarlama sektörü ve markalar için çok önemli bir dijital dönüşümün de kapılarını aralıyor. Tüketicilerin markalar tarafından çok daha yakından tanınacağı bu dönem yapay zekanın ve artırılmış gerçekliğin de pazarlamadaki gücünü yoğun hissettirece­ği bir süreç olacak.

 

NEXCMO’ya neden abone olmalıyım?

Bilginin alabildiğine demokratikleştiği bir dönemden geçiyoruz.
Tabiri caiz ise her taraftan bilgi akıyor. Ancak bu bilgi deryasını yorumlayıp anlamlı sonuçlara ulaşmak, nitelikli veriye dönüştürmek hiç de kolay değil. Özellikle de değişimin ve dönüşümün temel prensip olduğu pazarlama sektöründe...
Bu tespitten yola çıkarak okurlarımıza; tüketici içgörüsünden makro trendlere, sektörel gelişmelerden itibar ölçümlerine kadar çeşitli konularda araştırmalar, analizler, makaleler sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Deloitte Türkiye ve Marketing Türkiye olarak bu zorlu görev için iki tarafın uzmanlığını koyduğu bir platform olarak NEXCMO’yu hayata geçirdik. Her haftanın ortasında çıkan haber bülteniyle, sadece okumanızın yetmeyeceği, paylaşmaya doyamayacağınız haftanın yazısıyla, üyelerimiz için düzenlediğimiz etkinliklerimizle NEXCMO’da buluşacağız.

Üst düzey yöneticileri yarına hazırlayan NEXCMO’ya abone olun, araştırmalar ışığında yeni dünyayı birlikte keşfedelim!

Abonelik Paketleri

Bireysel :

  • 6 Aylık: 300 TL+KDV
  • 1 Yıllık: 500 TL+KDV

Kurumsal : 

  • 1 Yıllık 10 kişiye kadar birim fiyat: 475 TL+KDV
  • 30-49 arası kişiye kadar birim fiyat: 450 TL+KDV
  • 50–74 arası kişiye kadar birim fiyat: 425 TL+KDV
  • 75-99 kişiye kadar birim fiyat: 400 TL+KDV
  • 100 kişi ve üzeri: 375 TL+KDV

* Abonelikler 12 aylıktır.

Marketing Türkiye

Marketing Türkiye